Kicia Kocia

tekst: Anita Głowińska

Kicia Kocia to jedna z najlepszych serii książek dla dzieci. Chociaż wiem, że ma swoich zwolenników oraz przeciwników wsród rodziców, to szczerze mówiąc nie znam dziecka, które nie byłoby zachwycone tą małą sympatyczną kotką. Zwłaszcza mogłam to zauważyć na przykładzie dzieci moich znajomych, które mieszkają poza granicami Polski i wolą posługiwać się językiem angielskim. A nawet one chciały czytać książeczki o Kici Koci! Sama pamiętam jak pierwszy raz zamówiłam trzy książeczki z tej serii. Moje dziewczyny nie mogły się od nich oderwać i prosiły mnie, żebym czytała je jeszcze raz, jeszcze raz….i to właśnie wtedy zaczęła się ich prawdziwa miłość do książek 💛

Kicia Kocia składa się z dwóch cykli książeczek. W jednej bohaterami są Kicia Kocia i jej młodszy brat Nunuś i ta seria jest przeznaczona dla grupy wiekowej do 3 lat. Książeczki są drukowane na twardych, kartonowych stronach. Nunuś występuje w roli niemowlaka, który uczy się podstawowych rzeczy jak zasypianie, wychodzenie na spacer, korzystanie z nocnika itd.

Natomiast seria jedynie o Kici Koci jest przeznaczona dla dzieci od 2 do 6 lat. Te książki nie mają twardych okładek, ani stron. Wraz z kotką dzieci uczą się np. dzielić zabawkami, gotować, jeździć na rowerze, bawią się z przyjaciółmi na placu zabaw, idą na basen, poznają policjanta i strażaka czy uczą jak zachować się, gdy zgubią się w sklepie lub gdy burza zaskoczy ich poza domem. Oprócz tego książki pomagają nazywać emocje oraz przygotowują dzieci do ważnych wydarzeń takich jak wizyta u lekarza.

Książki wydane w ramach serii:

Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku!, Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest moja walizka?, Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?, Kicia Kocia i Nunuś. W kuchni, Kicia Kocia i Nunuś. Bardzo fajna rodzina, Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?, Kicia Kocia i Nunuś. Nie Nunusiu! Tak Nunusiu!, Kicia Kocia i Nunuś. Kochamy!, Kicia Kocia i Nunuś. Pora spać, Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku, Kicia Kocia i Nunuś. W kąpieli, Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?

Kicia Kocia na lotnisku, Kicia Kocia i straszna burza, Kicia Kocia jest chora, Kicia Kocia ma braciszka Nunusia, Kicia Kocia gotuje, Kicia Kocia majsterkuje, Kicia Kocia mówi „Dzień dobry”, Kicia Kocia mówi „Nie!”, Kicia Kocia na pikniku, Kicia Kocia na basenie, Kicia Kocia na placu zabaw, Kicia Kocia na plaży, Kicia Kocia na rowerze, Kicia Kocia na traktorze, Kicia Kocia nie może zasnąć, Kicia Kocia poznaje strażaka, Kicia Kocia sprząta, Kicia Kocia to moje, Kicia Kocia w bibliotece, Kicia Kocia w kosmosie, Kicia Kocia w pociągu, Kicia Kocia w przedszkolu, Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny, Kicia Kocia zostaje policjantką, Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?, Kicia Kocia. Nie chcę się tak bawić!, Kicia Kocia. Witaminowe przyjęcie., Kicia Kocia. Zima, Kicia Kocia gra w piłkę, Kicia Kocia w mieście. Ruch uliczny, Kicia Kocia w lesie, Kicia Kocia w Afryce,  Kicia Kocia sprząta.